Samida Offical Web

Youtube de Biz

Facebook ta Biz

Tamara Şahin

Üç kız kardeş anlamına gelen Samida gurubunun üyelerinden biri olan Tamara Şahin 1998 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladı.
Müzik eğitimine küçük yaşlarda Karadeniz müziğinin önemli sanatçılarından olan babası Bayar Şahin ile başladı.

İçine doğduğu kültür sanat ortamının etkisiyle çeşitli enstrümanlarla ilgilenerek bu çalgılarla ilgili çalışmalar yaptı. Ailesinden edindiği müzik kültürünün bir parçası olarak Gürcü halk çalgısı olan “panduri” çalarak enstrümanı müzik yaşantısına dâhil etti.

2012 yılında İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesine girerek keman alanında eğitim almaya başladı. Lise öğrenimi süresince İstanbul Üniversite Devlet Konservatuarı'nda öğretim üyesi Doç. Sevil Ulucan Weinstein ile çalışmaya başladı.

Çalgı performanslarının yanı sıra vokalist olarak küçük yaşlarda Bayar Şahin’e sahnelerinde eşlik etmeye başladı ve çeşitli performanslarla albümlerinde yer aldı.

Lise eğitiminin ardından girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Keman Bölümüne girdi ve keman eğitimini Sevil Ulucan Weinstein ile devam ettirdi.

 Konservatuar eğitimi süresince çeşitli oda orkestralarında yer aldı. 2016 yılında Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın kurduğu Aşkın Ensemble’a katıldı. Aşkın Ensemble ile yurt içinde birçok konser etkinliğinde görev aldı. Topluluk çalışmalarına ek olarak 2017 yılında TRT İstanbul Radyosu “Radyo Konserleri” kapsamında Mes’ud Cemil stüdyolarında solo keman resitali verdi.

 Eğitim hayatı süresince aktif müzik yaşantısını devam ettiren Şahin, TRT Müzik kanalında Bayar Şahin‘in hazırlayıp sunduğu “Atmacanın Yolu” isimli müzik programında vokalist olarak çeşitli performanslar yaptı. Gürcistan Devlet Televizyonları için hazırlanan belgesellerde ve çok sayıda müzik programında kardeşleri ile birlikte yer aldı.

2017 yılında kardeşleriyle beraber SAMİDA gurubunu kurdu. Çeşitli kültürlere ait müzik üretimlerini farklı bir bakışla yeniden yorumlamak amacıyla kurdukları SAMİDA grubunun ilk single çalışması 2017 yılında “Kalan Müzik” etiketiyle yayınlandı. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda konser ve sanat etkinliğinde yer alan Şahin, halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Keman Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.

Bu sayfa 14861 defa görüntülenmiştir.

Copyright © 2017 , Sitemizde bulunan yazı, resim ve materyaller izinsiz kopyalanamaz.
İletişim: Adres Yazılacak Tel: Telefon Yazılacak Fax: Faks Yazılacak